Duchowo i aktywnie
Dnia 17 czerwca uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w wyjeździe ewangelizacyjno – rekreacyjnym „Coś dla ducha i coś dla ciała” zorganizowanym przez panią katechetkę Katarzynę Dziwiszek. Uczniowie wraz z panią Katarzyną, panią Renatą Bielak i panią Jolantą Nabrzycką udali się do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w pobliskiej Wąwolnicy, aby podziękować Maryi za miniony rok szkolny, wysłuchać historii Jej cudownego objawienia oraz dowiedzieć się o licznych cudach, jakich na przestrzeni dziejów doświadczali wierni. Po lekcji historii opowiedzianej przez ks. wikariusza pracującego w sanktuarium, ubogaceniu ducha dzięki wspólnej modlitwie, odwiedzeniu Kębła, gdzie objawiła się Maryja, wszyscy udali się na rekreację do Nałęczowa, uzdrowiska słynącego z unikalnego mikroklimatu o właściwościach leczniczych. Po spacerze w parku zdrojowym i malowniczym wąwozie Nałęczowa dotlenieni, ale nieco zmęczeni, wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszych Osin. Po drodze wstąpiliśmy do restauracji McDonald’s, aby uzupełnić zapasy energii po aktywnie spędzonym dniu.
Wyjazd był okazją nie tylko do wspólnej modlitwy i pogłębienia wiedzy religijnej, ale także do integracji, odpoczynku i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i miłe wspomnienia.