Szkoła w ruchu Szkoła w ruchu

Biegi przełajowe


W dniu 24 marca 2014 r. dziesięcioro uczniów z klas I-IV pod opieką nauczyciela wybrało się po lekcjach na biegi przełajowe w terenie. W ciągu godziny przebiegli oni około 3 kilometrów. Wszyscy dostosowali swoje tempo do możliwości najmłodszych kolegów. W pobliskim lasku biegaliśmy między drzewami. Czasami odpoczywaliśmy, słuchając śpiewu skowronka.

Czytaj więcej: Biegi przełajowe

Lekcja wf - klasa VI

Uczniowie klasy VI na lekcji wychowania fizycznego uczyli się polskiego tańca narodowego – poloneza. Jak się okazało, nie było to trudne zadanie.

 

Przebieg zajęć: Konspekt

 

Czytaj więcej: Lekcja wf - klasa VI

Lekcja w-f - klasa II

Uczniowie klasy II na lekcji wychowania fizycznego rywalizowali ze sobą w 2 zespołach. Wykorzystując obręcze hula hop, skakali przez nie jak na skakance. Przeskakiwali obunóż i jednonóż. Były również wieloskoki jak i zabawy na czworakach. Z tak trudnymi zadaniami dzieci poradziły sobie świetnie. Rywalizacja drużyn była zacięta, ale uczciwa.

 

Przebieg zajęć: Konspekt

 

Czytaj więcej: Lekcja w-f - klasa II

Dzień wiosny na sportowo

Dnia 20 marca 2014 r. powitaliśmy wiosnę. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów w języku angielskim. Następnie wspólnie z rodzicami spędziliśmy część dnia na sportowo. Uczniowie i rodzice rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach sportowych, w których liczyła się nie tylko sprawność fizyczna, ale też poczucie humoru i chęci do wspólnej zabawy. Było dużo śmiechu i radości. Na zakończenie tak udanej imprezy wszyscy udaliśmy się na boisko, gdzie piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Po wysiłku i emocjach związanych z rywalizacją poczęstunek smakował wyśmienicie. Tradycyjnie pożegnaliśmy Marzannę, przeganiając zimę „za morze”.

 

Czytaj więcej: Dzień wiosny na sportowo

Wycieczka rowerowa

12 marca 2014 r. odbyła się wycieczka rowerowa 13 uczniów z klas IV-VI pod opieką pań Grażyny Chałki i Zofii Kruzy. Pogoda była wspaniała jak na tę porę roku. Pokonaliśmy około 15 kilometrów, zwiedzając najbliższą okolicę. Byliśmy w Sielcach i we Wronowie. Na koniec wycieczki odpoczęliśmy na placu zabaw we Wronowie, gdzie wesoło spędziliśmy czas.

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa

Więcej artykułów…

  1. Zajęcia nauki pływania