Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

W dzisiejszym świecie promocja życzliwości jest tematem aktualnym a nawet pożądanym. Takie wartości, jak tolerancja, uczynność, działania na rzecz innych, w życiu codziennym stały się mniej widoczne. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień przypomniano społeczności szkolnej o wartościach związanych z życzliwością. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele uśmiechali się do siebie, na lekcjach odbyły się rozmowy na temat życzliwości. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali emblematy kojarzące się z życzliwością i uśmiechem. W klasie piątej na godzinie wychowawczej odbył się plebiscyt na najbardziej życzliwego ucznia (tzn. uczeń pomagający innym w lekcjach, serdeczny, przyjazny dla innych). Trzech zwycięzców otrzymało nagrody, natomiast pozostałych obdarowano drobnymi upominkami.

Bądźmy dla siebie mili i serdeczni codziennie, nie tylko w takim dniu.