Przerwa na czytanie

29 października  2020 r. na wszystkich przerwach międzylekcyjnych  w naszej szkole odbyła  się I Międzynarodowa edycja V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Udział w biciu rekordu wzięli udział uczniowie klas I – III oraz oddział przedszkolny, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi (w liczbie 35)  z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawą a zarazem atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego w szkole i w domu.

Bardzo dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy wszystkich uczniów  do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.