Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej,  autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

Z tej okazji  lekturą głośnego czytania w klasach 0-3 były przygody Szewczyka Dratewki autorstwa Janiny Porazińskiej.

Uczniowie  klas VII –VIII  czytali  fragmenty jednej z najpiękniejszych i najsłynniejszych książek Erica-Emmanuela Schmitta pod tytułem „Oskar i pani Róża”. Porusza ona poważne tematy i skłania do refleksji na temat najważniejszych wartości w życiu. Spotkanie z lekturą było dla uczniów ciekawym doświadczeniem.

Zachęcamy do odwiedzania naszej biblioteki szkolnej i korzystania z jej zasobów.