Zawody w tenisie stołowym

 

7 października 2019 r. rozpoczęły się zawody w tenisie stołowym dla dzieci i młodzieży. Rozgrywane były w pięciu etapach (gminne, międzygminne, powiatowe, rejonowe i wojewódzkie).

W młodszej kategorii wzięli w nich udział uczniowie klasy VI: Antoni Capała, Piotr Sykut oraz Bartosz Matysiak. Do zawodów międzygminnych w Markuszowie przeszli Antek i Piotr, po czym zakwalifikowali się do powiatu. Ten etap został rozegrany 18.10.2019 w Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach. Chłopcy bardzo się starali wywalczyć jak najwyższe miejsce i byli  blisko wygranej.

Zawody dla młodzieży rozpoczęły się 21.10.2019 r. także w Żyrzynie i tym razem reprezentowała nas liczna grupa uczniów klas VII - VIII: Gabriela Jędrusiak, Wanda Gorgol, Wanessa Klempka, Emilia Borucka, Aleksandra Mrozek, Adam Sekuła, Adrian Próchniak, Maksymilian Nowacki, Mikołaj Cieśla oraz Mateusz Olszak. Do drugiego etapu międzygminnego w Markuszowie zakwalifikowały się tylko dwie zawodniczki: Gabriela i Wanda.

Na poziomie powiatu 24.10.2019r w Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach prezentowała się już sama Gabriela, gdzie dobrze sobie radziła. Niestety, rywalki miały trochę więcej szczęścia tego dnia i Gabrysia, podobnie jak chłopcy z młodszej kategorii wiekowej, zakończyła rywalizację na tym etapie. Gratulujemy wszystkich uczestników i życzymy powodzenia w następnych zawodach.

Zdjęcia w galerii: