Ku wolności

11 listopada minęła 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku uczciliśmy to święto. W piątek 8 listopada wzięliśmy udział w akcji śpiewania czterech zwrotek hymnu o symbolicznej godzinie 11.11. W bieżącym roku włączyło się do niej ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i innych placówek z terenu całej Polski, a także szkoły poza granicami naszego kraju. Następnie uczniowie obejrzeli montaż słowno - muzyczny. Nasza szkoła uczestniczyła także w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Reprezentował nas poczet sztandarowy oraz grupa uczniów z klas V - VIII, którzy pięknie zaprezentowali zebranym, czym jest wolność i jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego człowieka. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki gminnego konkursu wiedzy o niepodległości. Gratulujemy Mai  Małeckiej z klasy VIII uzyskania tytułu laureata.

Świętowanie tak ważnej rocznicy było okazją do pielęgnowania rodzimych tradycji, wśród których nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni składających się na naszą historię.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: