Wspólne Czytanie – Nowele Polskie

W dniu 24 października w naszej szkole odbyło się  po raz ósmy wspólne czytanie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku poznawaliśmy nowele polskie. Spośród ośmiu wybraliśmy dwie:  „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej oraz „Katarynkę” Bolesława Prusa, na podstawie której przygotowane zostało przedstawienie w wykonaniu wszystkich uczniów klasy siódmej i uczennic z klas VI i V.  Na tle pięknej dekoracji oraz ciekawej oprawy muzycznej młodzi aktorzy ukazali jakże mądre przesłanie utworu Prusa, aby rozejrzeć się dokoła, bo być może ktoś potrzebuje naszej pomocy i wsparcia.

Po spektaklu  nastąpiło głośne  czytanie noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra pani”. Zaproszeni goście: p. Aleksandra Kozak - Kotowska - instruktor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrzynie, przedstawiciel rodziców - p. Anna Szwed, pan dyrektor Sławomir Seredyn, nauczyciele oraz uczniowie  pięknie przeczytali fragmenty utworu, wywołując u słuchaczy zainteresowanie lekturą.  Ta prezentacja miała również ciekawą oprawę. Dzięki p. Aleksandrze Kozak – Kotowskiej panie oraz uczennice wystąpiły w sukniach z epoki.

Wspólne Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwiania ich na piękno języka polskiego oraz doskonałą promocją wybitnych dzieł polskiej literatury.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował wszystkim za udział w akcji wspólnego czytania, podkreślając, jak ważną rolę w naszym życiu spełnia książka i kontakt ze słowem pisanym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: