Witaj, szkoło!

W poniedziałek 2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły zgromadzili się najpierw w kościele w Osinach a później w murach szkoły. Po tradycyjnym inaugurującym przemówieniu pana Sławomira Seredyna – dyrektora szkoły – odbyła się niezwykła część artystyczna... niezwykła, gdyż nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Przerwany marsz” . Zaprosiliśmy bowiem do szkoły pana Henryka Bartuziego – obecnie 91 –latka, który 80 lat temu nie mógł rozpocząć nowego roku szkolnego. Wszystko za sprawą wybuchu II wojny światowej. Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Pan Henryk opowiadał dzieciom o tym, jak zapamiętał ten dzień i o trudnej edukacji w czasach okupacji. Później uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. Rok szkolny 2019/20 można zatem uznać za rozpoczęty!