Nasi uczniowie podbijają Pomorze!

 

W dniach 15-17 maja uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę szkolną do Trójmiasta.

Naszym pierwszym przystankiem był Aquapark w Kutnie. Wszyscy się wybawili i wymoczyli w basenach różnych wielkości, na zjeżdżalniach, skorzystali też z innych atrakcji.

Następnie po parogodzinnej podróży dotarliśmy do zamku w Malborku. Przeżyliśmy tam ważną 3- godzinną lekcję historii. Nasza pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała o przeszłości Polski i zakonie krzyżackim. To była ostatnia atrakcja pierwszego dnia naszego wyjazdu.

Nazajutrz czekały na nas kolejne miejsca do zwiedzenia. Po pysznym śniadaniu udaliśmy się do Gdańska, gdzie obejrzeliśmy: Stare Miasto, pomnik Neptuna, Długi Targ. Pokonaliśmy też 410 stopni schodów w jedną stronę na wieżę widokową w Bazylice Mariackiej. Następnie przeżyliśmy rejs statkiem na Westerplatte i zobaczyliśmy Pomnik Obrońców Wybrzeża. Potem przejechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po sławnym molo. Po powrocie do ośrodka mieliśmy jeszcze bardzo dużo sił, więc odbył się spacer po okolicy. Odwiedziliśmy plażę przy naszym ośrodku. Mieliśmy okazję usłyszeć szum fal i niektórzy nawet zamoczyli stopy w Bałtyku. Pomimo tylu atrakcji nadal siły nas nie opuszczały. Chłopcy grali w piłkę nożną na sali gimnastycznej w hotelu, a reszta uczniów bawiła się na placu zabaw.

Nadszedł ostatni, trzeci dzień naszej wycieczki. Po wykwaterowaniu z ośrodka udaliśmy się do parku linowego w Solcu Kujawskim. Wszyscy zostali przeszkoleni i skierowani na tory o różnych poziomach trudności. Każdy miał uśmiech na twarzy i się nie poddawał, tylko super się bawił. Zmęczeni, lecz radości udaliśmy się do Torunia i zobaczyliśmy Krzywą Wieżę, Katedrę, pomnik Kopernika oraz dom sławnego astronoma.

Szczęśliwie dojechaliśmy do Osin. Wróciliśmy do domów pełni wrażeń i wspomnień. To na pewno będzie niezapomniana wycieczka dla każdego uczestnika tego wydarzenia.

Wanessa Klempka

Zdjęcia z wycieczki w galerii: