Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Puławskiego

23.11.2018 r. w naszej szkole odbył się Drużynowy Turniej  Szachowy Szkół Podstawowych Powiatu Puławskiego. W turnieju wzięło udział 40 uczestników reprezentujących 10 szkół.  W skład każdej drużyny wchodziło czworo uczniów, w tym przynajmniej jedna dziewczynka. Turniej odbył się na dystansie 5 rund. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI w składzie: Piotr Kopiński, Mateusz Olszak, Mikołaj Cieśla i Julia Wiejak. Zawody prowadził profesjonalny zespół sędziowski pod przewodnictwem pana Krzysztofa Góry.

Najlepsze drużyny:

I miejsce SP 11 Puławy

II miejsce – SP Końskowola

III miejsce – SP 2 Puławy

IV miejsce – SP Osiny

Turniej był bardzo emocjonujący, niejednokrotnie na twarzach uczestników pojawiało się ogromne napięcie związane z kolejną decyzją (ruchem), która mogła zaważyć na losach partii. Mimo  rywalizacji odczuwalna była prawdziwa sportowa atmosfera wsparcia, nadziei i przeświadczenia, że zawsze jest następna partia. Przede wszystkim dla uczestników były to: cenne doświadczenie i zabawa.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników!