Narodowe Czytanie

„Przedwiośnie” St. Żeromskiego w naszej szkole

25 października w naszej szkole odbyło się głośne czytanie powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” w ramach Narodowego Czytania. Szkoła została zgłoszona do Kancelarii Prezydenta RP i ujęta na oficjalnej stronie Kancelarii.

W akcji uczestniczyli  uczniowie klas IV – VIII. Nasi nauczyciele oraz uczniowie odczytali fragmenty powieści. Całość Narodowego Czytania została ułożona w chronologiczny sposób, by słuchacze mogli śledzić losy głównego bohatera Cezarego Baryki.

Wspólne czytanie było dla wszystkich czasem refleksji, przynoszącym  bogate przeżycia emocjonalne w kontakcie z tak wielką  literaturą.

Scenografia i muzyczna oprawa nawiązywały do 100-lecia odzyskania przez Polskę  niepodległości.