Kraina bombek i świat rycerzy

11 czerwca 2018 r. uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego byli na wycieczce w fabryce bombek choinkowych w Nowej Dębie. Wchodząc tam, dzieci poczuły się, jakby znalazły się w bajkowej krainie. Na początku zostały zapoznane ze sposobem strojenia choinki w różnych krajach i różnych epokach. Następnie obejrzały proces powstawania bombki. Potem samodzielnie malowały bombki. Dalszym etapem wycieczki było zwiedzanie zbrojowni w Sandomierzu. Miejsce to zachwyciło dzieci. Rycerz opowiedział im o ciekawych tradycjach i zwyczajach. Wiele radości dostarczyły: przebieranie się w stroje dworskie i rycerskie oraz możliwość dotknięcia każdego eksponatu. Na zakończenie uczniowie wyruszyli na spacer po sandomierskim rynku.

Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń, cali i zdrowi wrócili do domu.