Festyn w Osinach

 

Razem weselej” – takie hasło przyświecało tegorocznej zabawie z okazji Dnia Dziecka, którą zorganizowaliśmy wspólnie z rodzicami, GRH Wilki i osińskimi strażakami.   Tegoroczny festyn była bardzo udany, a ilość atrakcji przygotowanych dla najmłodszych uczniów naszej szkoły  była przeogromna.

      Tegoroczny festyn rozpoczęły występy artystyczne w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. Nie brakowało popisów sportowych, tanecznych i wokalnych. Później dzieci miały możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach sprawnościowych, artystycznych a także logicznych. Nie lada atrakcją były bezpłatne dla dzieci - zjeżdżalnia, zamek z piłkami dla najmłodszych i cieszące się wielką popularnością stroje sumo do bezpiecznych walk na macie.

Całość oferty ubogacił kącik plastyczny, gdzie niemal wszystkie dzieci mogły pomalować sobie twarze, zrobić bańki mydlane czy specjalne balony. Kolejną atrakcją imprezy były konie, które woziły uczestników festynu po specjalnie wyznaczonym terenie.  Na wysokości zadania stanęli też osińscy strażacy, którzy zaprezentowali wszystkim zgromadzonym  pokaz akcji gaśniczej z zastosowaniem najnowocześniejszego wozu, który dzięki staraniom gminy, sołtysa oraz samych osińskich strażaków jest na wyposażeniu  OSP w Osinach.  Kolejną atrakcją był konkurs strzelecki poprowadzony przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Wilki”

W trakcie zabawy nie zabrakło też wspólnego grillowania, a każde dziecko otrzymało darmową cukrową watę!

Tak duża i ciekawa impreza – całkowicie bezpłatna dla wszystkich uczestników nie była by możliwa, gdyby nie jej sponsorzy. W tym roku były to firmy:   Materne Polska, Dariusz Osiak -  Biuro Przygotowywania Projektów i Zarządzania Funduszami UE, Bank Spółdzielczy w Cycowie - oddział w Żyrzynie, AD Rem – Beata Jurecka, sklep spożywczo-przemysłowy w Osinach- Zbigniew i Beata Skruszeniec, hurtownia wędlin Kabanos oraz sklep spożywczo – przemysłowy w Osinach – p. Andrzej Wiejak. Patronat nad imprezą objął wójt Gminy Żyrzyn – Andrzej Bujek a istotny wkład finansowy miała Gmina Żyrzyn.

Ogromną pracę wykonali też rodzice, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali przygotować i bezpiecznie przeprowadzić festyn.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!