Kolejny turniej szachowy za nami!

Już po raz dziewiąty gościliśmy szachistów z całego województwa. Wszystko za sprawą rozgrywanego w naszej placówce Zimowego Turnieju Szachowego dla Dzieci.

Podobnie jak w latach ubiegłych  turniej ściągnął do naszej szkoły prawie stu młodych szachistów. Od dwóch lat – ze względu na realizowany w szkołach projekt” Edukacja przez szachy w szkole” – najwięcej uczestników stanowią uczniowie puławskich i okolicznych podstawówek.

- Cieszy mnie to – mówi Sławomir Seredyn, dyrektor naszej szkoły – Gdy zaczynaliśmy tę imprezę w 2009 roku, szachistów z naszego terenu było jak na lekarstwo, a teraz jest ich grubo ponad 50. To pokazuje, że osiągnęliśmy założone przed laty cele.

Również wójt gminy Żyrzyn Andrzej Bujek podkreślał podczas rozpoczęcia zawodów wartość turnieju organizowanego przez naszą szkołę.

- Widzę, że turniej w Osinach cieszy się niezmiennie rosnącą popularnością . Wiele osób jest już u nas po raz kolejny, wiele twarzy widzimy po raz pierwszy. Gratuluję Wam szachowej pasji, która jest bardzo ważna i z pewnością sprawi, że będzie osiągać lepsze wyniki w nauce – mówił wójt Bujek

Cieszy to, że na starcie zawodów stanęło 11 uczniów naszej szkoły. Najlepszym z nich okazał się Mateusz Olszak z klasy V, który nieznacznie wyprzedził klasowego kolegę Piotrka Kopińskiego.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, a zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez sponsorów turnieju. Głównymi sponsorami turnieju byli: firma Materne Polska oraz bank PKO BP. Organizację turnieju wsparli też Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A, oddział w Rembelszczyźnie oraz SM Ryki. Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Chłopcy do lat 10