W świecie księdza Jana

W ramach obchodów 12. rocznicy księdza Jana Twardowskiego zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skrudkach, Szkoły Podstawowej w  Żyrzynie oraz naszej do Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Jego celem była popularyzacja twórczości poety, rozwijanie wrażliwości i umiejętności odbioru utworów poetyckich. Spotkanie uczniów z różnych szkół było doskonałą okazją do ich  integracji. Dzięki występom najlepszych recytatorów w gminie uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności. W konkursie wzięło udział 29 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureatami zostali:

Klasy I - III

I miejsce - Zuzanna Kozak SP Żyrzyn

II miejsce -  Malwina Matysiak SP Żyrzyn

III miejsce - Julita Łuka SP Skrudki

wyróżnienia - Szymon Wiejak SP Żyrzyn, Anna Wiejak SP Osiny

Klasy IV - VII

I miejsce - Natalia Stalęga SP Żyrzyn

II miejsce - Julia Gałuszewska SP Skrudki

III miejsce - Adrianna Gorgol SP Osiny

wyróżnienia - Wojciech Szymanek SP Żyrzyn, Kinga Kamola SP Skrudki

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy - podziękowania i słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy pochylili się nad pięknymi i mądrymi utworami naszego Patrona.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: