Boguś – Niedźwiedź odwiedził naszą szkołę!!!

Niecodzienny gość odwiedził naszą szkołę w poniedziałek 15 stycznia. Wprost z Malborka przyjechał do nas Niedźwiedź Boguś – znany na całym świecie lotnik-maskotka, który czyni wiele dobrego, wszędzie gdzie się pojawi. Jak możemy przeczytać na jego profilu na Facebooku Boguś powstał  z inicjatywy pilotów 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. 25 lutego 2014r. rozpoczął  przygodę z lotnictwem. W przeciągu 2014 roku zdobył doświadczenie w lotach na wszystkich typach statków powietrznych latających w polskiej armii (samoloty odrzutowe, śmigłowe, transportowe, śmigłowce). Do tego odwiedzałem okręty oraz łodzie podwodne rodzimej Marynarki Wojennej. Załapał się również na skok ze spadochronem.

 Angażował się w różnego rodzaju akcje charytatywne – poczawszy od WOŚP, a skończywszy na pomocy chorym, biednym i opuszczonym dzieciakom. Boguś Niedźwiedź przybył do nas w towarzystwie porucznika pilota Ireneusza Krajewskiego i jego żony Aleksandry, który opowiedział nam o lotnictwie, zaprezentował sprzęt i ubiór pilotów, a także opowiedział o działalności sympatycznego misia-lotnika.

Na koniec nasz gość zostawił w szkole swoją pluszową replikę, a my obdarowaliśmy go pluszowymi maskotkami ( uzbieraliśmy ich kilkaset!) – które Boguś przekaże potrzebującym dzieciom! Ta wizyta na długo pozostanie w naszej pamięci!

Cała moja historia jest dokumentowana licznymi zdjęciami (do oglądania których serdecznie zachęcam), wydrukami z systemu liczącego nalot oraz wpisami do książki lotów pilota (posiadam swój indywidualny i niepowtarzalny). Dzięki tym zabiegom podczas licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2015 roku zostałem kupiony przez Malborskie Stowarzyszenie Lotników za prawie 5300zł. Z całą pewnością moja działalność charytatywna na tym się nie zakończy... zapraszam do śledzenia, komentowania i rozpowszechniania o mnie informacji, jako jedynym i niepowtarzalnym latającym pluszaku :)