„..bo jedna radość i jedno nas łączy wesele”

22 grudnia uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, goście, mieszkańcy Osin spotkali się, aby wspólnie przeżywać ten szczególny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Uczniowie klas III – VII zaprezentowali piękne jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Katarzyny Dziwiszek. Przypomnieli oni zebranym wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role: Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Wspólnie śpiewane kolędy napełniły wszystkich świąteczną radością.

Następnie uczestnicy uroczystości zebrali się przy wigilijnym stole, aby po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego podzielić się opłatkiem i złożyć płynące prosto z serca życzenia. Nie zabrakło przepysznych, tradycyjnych potraw. Spotkaniu towarzyszyła ciepła, rodzinna atmosfera.