Spotkanie ze strażakiem - „Czad i ogień. Obudź czujność”

14 grudnia odwiedził naszą szkołę Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach bryg. mgr inż. Krzysztof Morawski. W ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Czad i ogień. Obudź czujność” spotkał się z uczniami i nauczycielami, aby wygłosić pogadankę edukacyjną na temat zagrożeń, jakie może spowodować tlenek węgla. Dowiedzieliśmy się,  skąd się bierze ten groźny gaz i dlaczego jest tak niebezpieczny. Jest on niewidoczny i w ogóle go nie czuć, dlatego wykrywaniu niebezpieczeństwa służą specjalne czujniki. Mieliśmy możliwość je zobaczyć i usłyszeć dźwięk alarmujący o zagrożeniu. Na koniec spotkania otrzymaliśmy kalendarz strażacki PSP na rok 2018.

Pamiętajmy: O naszym bezpieczeństwie decyduje przestrzeganie podstawowych zasad. Warto zainstalować specjalne czujniki. Nie wolno także nigdy bagatelizować objawów w postaci bólów i zawrotów głowy, duszności, wymiotów, osłabienia, oszołomienia, przyspieszenia oddechu oraz czynności serca, gdyż mogą stanowić sygnał o zatruciu organizmu czadem. Wówczas należy przewietrzyć dane pomieszczenie i jak najszybciej udać się do lekarza.