„Czytamy z Mikołajem”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa…”

W.Szymborska

W środę 6 grudnia odbyło się spotkanie czytelnicze dla klas najmłodszych pod hasłem „Czytamy z Mikołajem”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach szkolnej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Spotkanie miało na celu rozpropagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły oraz stworzenie nawyku codziennego, głośnego czytania dzieciom. W nastroju świątecznym zaproszeni rodzice czytali „ Bajkę o wigilijnej gwiazdce” Elżbiety Janikowskiej.

Dużo radości przyniosło  spotkanie z Mikołajem, który  obdarował dzieci prezentami i  gwiazdką.  Na niej umieszczona była  prośba książki,  która ma przypominać, że czyta się nie tylko od święta. To wyjątkowe spotkanie czytelnicze uświetniły piosenki o Mikołaju w wykonaniu dzieci z klas najmłodszych.

Zachęcamy do sięgania po książkę w każdej wolnej chwili nie tylko z Mikołajem.

Organizatorzy akcji