Instrukcja logowania do Google

1. Wpisz w przeglądarce adres www.google.pl i wciśnij przycisk "Zaloguj" z prawej strony.

2. Jeśli już masz konto w serwisie GOOGLE podaj swój login - adres e-mail. Jeśli jeszcze nie masz konta wybierz "Utwórz konto", a następnie "Dla mnie" (czerwona strzałka). E-mail powinien być taki jak podany wychowawcy do dziennika elektronicznego.

3. Jeśli tworzysz nowe konto GOOGLE, ale masz już adres e-mail na innym serwerze np. na o2, onet.pl, interia.pl itd. to wciśnij "Zamiast tego użyj mojego obecnego adresu e-mail" (czerwona strzałka). Jeśli nie masz jeszcze własnej skrzynki e-mail uzupełnij pole Nazwa użytkownika, żeby utworzyć adres na gmail.com. Uzupełniaj kolejne pola, na kolejnych kartach (np. data urodzenia, nr telefonu- przyda się, gdy zapomnisz hasło), aż utworzysz nowe konto. Zapamiętaj dane do logowania - Login (adres email) i Hasło.

UWAGA! Jeśli pojawiają się problemy z rejestracją spróbuj w innej przeglądarce(chrome, internet exlorer..), a ostatecznie załóż nowe konto @gmail.com!

4. Po założeniu konta/zalogowaniu się do GOOGLE wciskamy z prawej strony przycisk z kropek (czerwona strzałka), a następnie wybieramy Dysk (niebieska strzałka).

5. Pojawi się okno dysku w chmurze. W zakładce "Udostępnione dla mnie"(czerwona strzałka) najpóźniej w poniedziałek powinny pojawić się dwa foldery: jeden z imieniem i nazwiskiem(przeznaczony wyłącznie dla danego ucznia) i drugi dla całej klasy. Jeśli w poniedziałek tych folderów nie będzie, to albo w dzienniku jest inny adres e-mail niż tutaj - po prawej stronie kliknij na kółko z literą- adres wyświetli się pod imieniem i nazwiskiem, albo źle udostępniłem folder. Proszę o wiadomość w dzienniku - będziemy wyjaśniać.

By zobaczyć co jest w folderze trzeba tak jak w systemie Windows kliknąć na nim dwa razy lewym przyciskiem myszy. To samo dotyczy otwierania dokumentów.

Klikając prawym przyciskiem myszy na pustej przestrzeni w folderze pokazuje się menu, gdzie można np. utworzyć nowy dokument tekstowy - edytowalny online (poniżej).

Rada Rodziców

RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W OSINACH w ROKU SZKOLNYM 2017/2018

URSZULA CHAŁA – PRZEWODNICZĄCA
JUSTYNA PAWŁOWSKA – Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ