Dziennikarze spotkali lalki…

W czwartek 27 maja kółko dziennikarskie z naszej szkoły wybrało się do Puław, by wziąć udział w rozpoczynających się w tym mieście 42. Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy.

Dziennikarze obejrzeli niecodzienną wystawę poświęconą 55 –leciu Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Mogliśmy spotkać tam m.in. lalki teatralne, które wielokrotnie można było zobaczyć na scenie tego teatru. Szczególne wrażenie zrobił na nas Pinokio. Dzięki rozmowie z kustoszem wystawy  oraz informacjom, które znajdują się na planszach, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy nt. historii tego teatru i w ogóle sztuki lalkarskiej.

Zachęcamy do wybrania się do Puław na tę wystawę. Można ją obejrzeć w Puławskiej Galerii Sztuki, która mieści się w Domu Chemika, jeszcze do 6 czerwca – w godzinach od 10 do 18.  Korzystając z obecności w Domu Chemika, obejrzeliśmy też wystawę prac plastycznych organizowaną przez Uzdrowisko Nałęczów, a tam wśród wielu pięknych prac szczególną uwagę przykuł nam obraz … naszego nauczyciela od plastyki pana Marka Andały.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Szkoły równych szans w gminie Żyrzyn”...

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej wyprawy w galerii: