Wielu zna Chopina...

Niezwykłą popularnością cieszyły się dwa konkursy poświęcone Fryderykowi Chopinowi zorganizowane przez naszą szkołę pod patronatem wójta gminy Żyrzyn.

Na starcie konkursu wiedzy stanęło 42 uczestników ze szkół podstawowych w Żyrzynie i Osinach oraz gimnazjum w Żyrzynie. Uczniowie mieli do napisania test wiedzy z podziałem na dwie kategorie wiekowe.  Z kolei na konkurs plastyczny napłynęły aż 64 prace. Najlepsi uczniowie w obu konkursach otrzymają atrakcyjne upominki rzeczowe – będą to m. in. plecaki, śpiwory, sprzęt sportowy, edukacyjne gry planszowe oraz przybory szkolne. Kto otrzyma te cenne nagrody?

Wszystko okaże się w najbliższą niedzielę 16 maja podczas koncertu fortepianowego pt. „Chopin – z wizytą w Żyrzynie”, który rozpocznie się o godz. 15 w sali gimnastycznej SP w Żyrzynie. Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy wraz z rodzicami, dziadkami i całymi rodzinami na to niewątpliwie niecodzienne wydarzenie w życiu naszej gminy.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z konkursu w galerii: