Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Informujemy, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się w najbliższą środę – 1 września. Rozpoczniemy Mszą Św. w osińskim kościele o godz. 9.30. Godzinę później, czyli o 10.30 uroczystość w szkole. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 

Uwaga dzieci z Wronowa!

Autobus szkolny będzie na Was czekał na przystanku we Wronowie w środę o godz. 9.05. Powrót z Osin  planowany na ok. 11.30.

Żegnaj szkoło - Witajcie wakacje!!!

25 czerwca zakończył się rok szkolny 2009/2010. Uczniowie otrzymali świadectwa. Na najlepszych czekały dyplomy i nagrody. Klasa VI na pożegnanie przygotowała montaż słowno-muzyczny. Nie obyło się bez łez.

Życzymy wszystkim ciepłych, udanych wakacji, pełnych wrażeń i pasjonujących przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

Czytaj więcej: Żegnaj szkoło - Witajcie wakacje!!!

Festyn Sportowo-Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka

7 czerwca 2010 r. drugi raz z rzędu braliśmy udział w rywalizacji sportowej na sztucznym boisku przy Szkole Podstawowej w Baranowie. Uczniowie naszej szkoły pojechali tam pod opieką pani Anny Skawińskiej i pana Pawła Zająca. W tym roku, oprócz gospodarzy, w rywalizacji wzięły udział szkoły z: Kocka, Abramowa i Osin. Reprezentacja naszej szkoły składała się z 20 osób z klas IV, V, VI plus rezerwowe, w sumie 27 osób. Podczas festynu rozegrano konkurencje sportowe. Byliśmy najlepsi w przeciąganiu liny.

Czytaj więcej: Festyn Sportowo-Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka

Nagrody dla najlepszych

W Szkole Podstawowej w Żyrzynie odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom ze szkół w gminie Żyrzyn stypendiów za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły.

Stypendia otrzymały:

- za wysoką średnią ocen - Agata Wiejak z kl. V,

- za zdobycie Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt - z kl V: Paulina Adasik, Natalia Ciećko, Ewelina Peresiak, Weronika Rozmus, Agata Wiejak, Martyna Wiejak, z kl. VI:  Dominika Dudzińska, Klaudia Grocholska, Iwona Peresiak, Daria Sadowska.

Wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

Czytaj więcej: Nagrody dla najlepszych

Wyprawki dla pierwszoklasistów z Osin

Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Osinach, otrzymały wyprawki szkolne, ufundowane przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. W  składzie otrzymanych wyprawek znalazł się plecak, piórnik z całym wyposażeniem oraz zeszyty.

Zgodnie z przyjętym Programem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu GAZ-SYSTEM S.A. aktywnie angażuje się w dialog z otoczeniem oraz wspiera inicjatywy między innymi z zakresu edukacji.

 

Czytaj więcej: Wyprawki dla pierwszoklasistów z Osin

Wykaz podręczników

W dziale Dokumenty szkoły pojawił się wykaz podręczników dla wszystkich klas na przyszły rok szkolny. Zobacz tutaj.

Festyn Rodzinny "Najlepiej razem"

We wtorek – 1 czerwca 2010 r. odbył się  w naszej szkole Festyn Rodzinny „Najlepiej razem”. Przygotowano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Imprezę rozpoczęło zabawne przedstawienie  w wykonaniu koła teatralnego klas młodszych. Następnie uczestnicy festynu z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem walczyli w takich konkurencjach, jak: przeciąganie liny, skoki w workach, skoki na skakance, tor przeszkód, zjedzenie pączka bez pomocy rąk, układanie puzzli. Wiedzę rodziców o swoich dzieciach i dzieci o swoich rodzicach sprawdzono w konkursie „Potyczki rodzinne”.

 

Czytaj więcej: Festyn Rodzinny "Najlepiej razem"

Dziennikarze spotkali lalki…

W czwartek 27 maja kółko dziennikarskie z naszej szkoły wybrało się do Puław, by wziąć udział w rozpoczynających się w tym mieście 42. Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy.

Dziennikarze obejrzeli niecodzienną wystawę poświęconą 55 –leciu Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Mogliśmy spotkać tam m.in. lalki teatralne, które wielokrotnie można było zobaczyć na scenie tego teatru. Szczególne wrażenie zrobił na nas Pinokio. Dzięki rozmowie z kustoszem wystawy  oraz informacjom, które znajdują się na planszach, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy nt. historii tego teatru i w ogóle sztuki lalkarskiej.

Czytaj więcej: Dziennikarze spotkali lalki…