Dzień zdrowego żywienia

25 stycznia w naszej szkole  zorganizowaliśmy dzień promujący zasady zdrowego żywienia. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas młodszych. Tego dnia  rządziły owoce i warzywa. Uczniowie przynieśli ze sobą prawdziwe smakołyki. Podczas lekcji przygotowaliśmy smaczne potrawy, klasa II - sałatki warzywne, a trzecioklasiści - szaszłyki owocowe. Zapach potraw unosił się w całej szkole.

Uczniowie mieli również możliwość popisania się zdolnościami plastycznymi, wykonując pracę zachęcającą do spożywania owoców i warzyw. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością, tworząc ciekawe prace.

Były oczywiście nagrody, które wręczył p. dyrektor Sławomir Seredyn  z panią pielęgniarką Krystyną Cieloch.

I miejsce zajęła Zuzanna Wiejak z klasy III.

II miejsca zajęła Anna Kamola z klasy II.

III miejsce zajął Kuba Wrąbel z klasy III.

Następnie pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego żywienia.

Na zakończenie odbyła się  oczekiwana z niecierpliwością degustacja  potraw. Było co jeść, aż ślinka leciała na widok przygotowanych smakołyków. To był naprawdę ciekawy dzień.

Zdjęcia z imprezy w galerii: