III Zimowy Turniej Szachowy dla Dzieci.

Rekordowa liczba 80 młodych szachistów z niemal całej Polski przyjechała  do Osin, by wziąć udział w III Zimowym Turnieju Szachowym dla Dzieci o Puchar Gaz-System S.A.  Nie zabrakło zawodników  z Lublina, Radomia, Międzyrzeca Podlaskiego, Sarnak  a nawet Warszawy  i Łodzi. Tak silna obsada turnieju sprawiła, że jego poziom był niezwykle wysoki.  Młodzi szachiści rywalizowali systemem szwajcarskim.  W turnieju nie obyło się bez niespodzianek.  W kategorii do lat 16 zwyciężyli  Weronika Frączek z Międzyrzecza Podlaskiego oraz Paweł Fatyga z Lublina,  w kategorii do lat 13 na pierwszym miejscu uplasowali się Agata Topolan ( Lublin) i Paweł Topolan (Lublin), zaś w kategorii do lat 10 triumfowali Marek Gutkowski z Radomia i Julia Drob z Ożarowa.

- Głównym celem turnieju była promocja szachów, jako dyscypliny sportu, która niezwykle rozwija intelektualnie dzieci i młodzież.  I patrząc na liczbę zawodników, którzy wzięli udział w turnieju nie ulega wątpliwości, że ten cel udało się zrealizować – podkreślał w rozmowie z nami Sławomir Seredyn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Osinach.
Całkiem nieźle w zawodach zaprezentował się też uczeń naszej szkoły Daniel Grzęda, który zajął 9 miejsce w 23 –osobowej stawce zawodników rywalizujących w kategorii do lat 13. Daniel – jako najlepszy uczeń naszej szkoły odebrał pamiątkowy puchar i nagrodę rzeczową.
-  Chcę serdecznie pogratulować organizatorom i szkole, że już po raz trzeci udało jej się zorganizować ten turniej. Cieszy udział rekordowej liczby zawodników reprezentujących także sąsiednie województwa. To wielka promocja naszej gminy i okazja do podzielenia się tym, co wartościowe z innymi – dodaje Andrzej Bujek, wójt gminy Żyrzyn.  
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy, a zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez sponsorów turnieju. Głównym był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A, oddział w Rembelszczyźnie. Organizację turnieju wsparły też firma Materne - Polska oraz Spółdzielnia Mleczarska Ryki.